Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου 2013

Τους «χάζεψε» ο Σλοβάκος! (video)

Ο Βλάντιμιρ Βάις κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν,  έκανε ότι ήθελε την άμυνα των  Από… άλλο πλανήτη ήταν. Ο Σλοβάκος εξτρέμ του Ολυμπιακού έκανε ό,τι ήθελε την άμυνα… εκατομμυρίων  στο πρώτο ημίχρονο και πέτυχε ένα φανταστικό γκολ!

Κυριολεκτικά ο 23χρονος άσος των Πειραιωτών «χόρεψε» τους Μαρκίνιος και Τιάγκο Σίλβα στο 25ο λεπτό και ισοφάρισε σε 1-1 για τους νταμπλούχους Ελλάδας. Μάλιστα, αυτό ήταν το πρώτο γκολ του «Βλάντι» στην μεγαλύτερη διασυλλογική διοργάνωση, στην παρθενική του εμφάνιση στο Champions League.

Από  το πρώτο κιόλας λεπτό ο Βάις έδειξε τις… άγριες διαθέσεις του και μόλις στο 1’ με σουτ-βολίδα έξω από την περιοχή σημάδεψε το δοκάρι του Σιρίγκου. Τρομερός ο Σλοβάκος άσος του Θρύλου ο οποίος με τις ενέργειες του «χάζεψε» την άμυνα της Παρί, ωστόσο το γκολ του δεν ήταν αρκετό για τον Ολυμπιακό…